Przeżyj (TO) w Radomiu: Noc w lesie

Ciemność, zmęczenie, presja czasu – nie było łatwo, ale jesteśmy pewni, że radomianie zapamiętali to wydarzenie na długo! 28 września 2019 r. zaprosiliśmy Was na pierwszą edycję wydarzenia Przeżyj (TO) w Radomiu, które było finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach survivalowych, profesjonalnej rozgrzewce sportowej oraz emocjonującej grze terenowej z elementami survivalu.

Warsztaty survivalowe

Warsztaty survivalowe

Pan Iwan – tak wołają na niego dzieci, rodzice mówią do niego Wojtek, a sam woli mówić o sobie Edukator. Iwan od kilku lat interesuje się czynnie survivalem sprawdzając na własnej skórze informacje, które przyswoił:

  • podróżuje po Polsce
  • prowadzi obozy survivalowe dla dzieci,
  • warsztaty i prelekcje dla dorosłych,
  • potrafi wyspać się w każdych warunkach i
  • podobno kiedyś napił się wody z Warty (i jeszcze nie wyrosła mu dodatkowa para kończyn).

Uczestnicy warsztatów mieli okazję nauczyć się jak rozpalić ogień w trudnych warunkach, jak filtrować zanieczyszczona wodę, by nadawała się do picia,jak wyznaczyć azymut w ciemności używając kompasu.

Rozgrzewka funkcjonalna

Po warsztatach survivalowych przyszła kolej na krótką acz intensywną rozgrzewkę sportową z Pauliną Drózd i profesjonalnymi trenerkami ze Strefy Treningu Funkcjonalnego. Paulina, właścicielka klubu STF, zaczęła swoją przygodę od biegania w klubie RLTL ZTE Radom. Obecnie jest trenerką personalną, miłośniczką treningu funkcjonalnego i biegania terenowego. Niestraszne są jej przeszkody, a prawdziwa zabawa zaczyna się wtedy kiedy można mocno się ubrudzić!

Paulina Drózd

Gra terenowa – Przeżyj (TO) w lesie!

Na uczestników czekała gra terenowa przygotowana przez zespół Stowarzyszenia Droga Mleczna, nagrody oraz ognisko z poczęstunkiem na zakończenie wydarzenia. Pięć drużyn, liczących dziesięć osób każda, miało okazję spróbować swych sił w zadaniach sprawnościowych, czytaniu mapy, wspinaczce po linie, czołganiu, filtrowaniu wody na czas, wyznaczaniu azymutu w nocy i innych zadaniach survivalowych. Uczestnicy mogli korzystać z udostępnionego sprzętu: kompasu, noża i flitra do wody, jednakże, korzystanie

Survival 1 miejsce

Nie było łatwo ale wszystkie drużyny spisały się na medal – dosłownie! Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy grawerowany medal. Z kolei na zwycięską drużynę czekały puchary. Wydarzenie zakończyło ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek i chleba.

Puchar miasta Radomia

Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie – jesteśmy pod wrażeniem Waszych umiejętności survivalowych! Jeśli chcecie w przyszłości przeżyć więcej ze Stowarzyszeniem Droga Mleczna, obserwujcie nasz fanpage!

 

13378 replies