CSR meetup

Pierwszy CSR meetUP w Radomiu za nami!

7 października 2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie biznesu i organizacji pozarządowych w Radomiu, poświęcone zagadnieniu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) oraz współpracy międzysektorowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Mirella Panek-Owsiańska (ekspertka CSR, była członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Mirosław Ziętkowski (przedsiębiorca, trener biznesu), a także przedstawiciele władz miasta oraz lokalnych organizacji pozarządowych.

CSR meetUP

W panelu dyskusyjnym wzięli udział:

  • Łukasz Białczak (Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomiu),
  • Karolina Adamczyk (American Corner),
  • Mateusz Tyczyński (Kancelaria Prezydenta Radomia),
  • Zbigniew Sitkowski (Hydro-truck),
  • Krzysztof Łyżwiński (Stowarzyszenie Budujemy Przystań),
  • Mateusz Kiełczyński (Stowarzyszenie Droga Mleczna).

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Radomia za objęcie patronatu nad wydarzeniem i współfinansowane ze środków Gminy Miasta Radomia. Dziękujemy Partnerom: Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, BCC Loża Radomska, Towarzystwo Biznesowe Radomskie, Rustykalna – Piekarnia Rzemieślnicza, a także za gościnę MCSW Elektrownia, której wnętrza sprzyjają twórczej atmosferze.

CSR RAdom

Współpraca pomiędzy NGO a biznesem i miastem

Pierwsze spotkanie CSR w Radomiu za nami. To historyczna chwila dla radomskich stowarzyszeń i firm, a choć szampana nie było, poczuliśmy się jak w trakcie wypływania w pierwszy rejs nowym statkiem. Teraz tylko od nas zależy, żeby to nie był Titanic.

Podczas kongresu mówiliśmy dużo o owocach – dzieliliśmy się przykładami udanej współpracy, opowiadaliśmy sobie o ciekawych inicjatywach i doświadczeniach. Z owoców można robić smaczne, ciekawe rzeczy i, co najlepsze, dzielić się nimi z innymi. Co prawda robienie przetworów wymaga wysiłku, miejsca i przede wszystkim czasu, ale taki wysiłek zwykle bywa nagrodzony. Mamy zatem nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje spiżarnią pełną pysznych przedsięwzięć.

Kongres CSR

O czym mówilismy

Główne tematy poruszone w debacie przez panelistów to:

  • próba opisania obecnej sytuacji w Radomiu – wskazanie głównych przeszkód w rozwoju. Goście wskazali takie czynniki, jak m.in. odpływ młodych ludzi z Radomia – jak stworzyć im atrakcyjną perspektywę rozwoju w Radomiu? Brak kontaktu między sektorami oraz brak kontaktu z uczelniami. Zerowa aktywność organizacji studenckich.
  • przykłady udanej współpracy międzysektorowej – inicjatywy American Corner z Radomskimi Klasykami i Drogą Mleczną, inicjatywy sportowe (Hydro-truck).
  • pomysły na przyszłość (rozbudowanie i podtrzymywanie sieci kontaktów do stworzenia struktur do obiegu informacji i współpracy – np. przedsiębiorstwa mogą pomóc studentom wiedzą praktyczną, jak prowadzić firmę, inspirować do efektywnych rozwiązań, co pomogłoby stworzyć młodym ludziom warunki rozwoju w Radomiu).

Nasi goście i paneliści kilkakrotnie poruszyli ważny aspekt – nic nie dzieje się w próżni. Do działania potrzebujemy siebie wzajemnie. Mamy świadomość, że CSR meetUP odbyło się dzięki pomocy różnych osób, które uznały, że warto zainwestować w takie spotkanie.

CSR Mirosław Ziętkowski

Kongres CSR – i co dalej?

Na fali pozytywnych wibracji, którą udało nam się wzbudzić, zapraszamy Was do dalszej twórczej fermentacji w prywatnej grupie na Facebooku, gdzie można:

  • rozwijać już zadzierzgnięte znajomości i nawiązywać nowe;
  • dzielić się pomysłami i wymieniać opiniami;
  • przekazywać informacje np. o ciekawych wydarzeniach, szkoleniach, grantach, nowinkach technologicznych, rozwiązaniach, które się sprawdziły albo warto się przyjrzeć ich potencjałowi;
  • pokazywać, co się udało zrobić we współpracy z innymi.

O kolejnej edycji CSR meetUP będziemy informować, zarówno na naszym fanpage’u, jak i na stronie internetowej. Pozostańmy w kontakcie!

20214 replies