Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Debata – estetyka miejska w Radomiu | Radom 2035

27 października, 2022 @ 18:30 - 20:30

- Free
Debata - estetyka miejska w Radomiu | Radom 2035

Czy Radom jest miastem ładnym? W jaki sposób można poprawić estetykę radomskiej przestrzeni miejskiej? Czy przygotowywana uchwała krajobrazowa położy kres „banerozie” i wolnej amerykance reklamowej w przestrzeni publicznej? Na te oraz inne pytanie postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas pierwszej debaty z cyklu „Radom 2035”.

Zapraszamy wszystkich chętnych w czwartek, 27 października 2022 r. o g. 18:30. Debata odbędzie się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy. Gośćmi spotkania będą:

  • Magdalena Milert, absolwentka Politechniki Śląskiej. Architektka, Urbanistka. W swoich mediach społecznościowych jako Pieing opowiada o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologii przestrzeni. Propaguje dobry miejski UX (user experience – z ang. doświadczenie użytkownika). Podkreśla, że miasto ma być zrobione porządnie i dostępne dla wszystkich, a także zaadaptowane do zmian klimatycznych. Wiceprezeska Ambasady Społeczności, Członkini Klubu Jagiellońskiego, Współtwórczyni Archipogotowia, tutorka i mentorka warsztatowa, wyróżniona w Kobietach Forbes Women 2021.
  • Magda Wielogórska – Dyrektorka Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu. Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Zarządzania w Administracji Publicznej na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracowała przeszło 15 lat jako urbanistka w Pracowni Warszawy. Udziela się w organizacjach społecznych, jest Prezeską Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Radomiu oraz Sędzią Konkursowym z ramienia SARP. Propaguje wiedzę o urbanistyce, bada krajobraz kulturowy miasta i jego wpływ na człowieka.

Debatę poprowadzi Katarzyna Kosterna. Zadanie jest sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Szczegóły

Data:
27 października, 2022
Godzina:
18:30 - 20:30
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1179123936291751

Organizator

Stowarzyszenie Droga Mleczna
Email
kontakt@drogamleczna.org.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Łaźnia RKŚTiG
Żeromskiego 56
Radom, Mazowieckie 26-600 Polska
+ Google Map