Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Radom aRT Night

Wrzesień 13, 2019 @ 19:00 - 23:00

- Darmowy
Art Night Radom

Przed nami druga odsłona Radom Art Night – tym razem, 13 września wieczorem i w nocy – zaprosimy Was do Starego, Upiornego, Ogrodu na trzy niezwykłe wydarzenia.

Czuringa dla wszystkich! – warsztaty

19:00 – 23:00

Wrześniową odsłonę „Radom aRt Night” rozpoczniemy warsztatami tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów, w której manifestuje się moc duchów. Warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych. Wykonane czuringi posłużą nam po warsztacie do zrobienia wyjątkowego hałasu

Wstęp wolny.

 

Studium Instrumentów Etnicznych robi DYM!

20:30 – 21:45

Podczas drugiej odsłony „Radom aRt Night”, 13 września, w Starym, Strasznym Ogrodzie zrobimy DYM! Pomoże w tym Studium Instrumentów Etnicznych, specjaliści od bębniarskich brzmień, dzikich rytmów i wyzwalania pierwotnej energii!

DYM to nowy projekt S.I.E. „Formacja dzika, rytmiczna, barbarzyńska, gdzie podstawę stanowią melodyjne wokale. Starożytne instrumenty obecne w wielu kulturach. 2018 rok był dla liderów i całego Studium Instrumentów Etnicznych rokiem przewartościowań i dużych zmian. Nieco za kurtynę odchodzi psychodeliczna, diaboliczna ciemność, a na scenie pozostaje pewność dobrze wybranej drogi. Drogi w naturze, nurcie rzeki, blasku ogniska…”

Wstęp wolny.

 

Piątek 13-tego – upiorna gra miejska

21:45 – 00:00

Podczas drugiej odsłony Radom Art Night, w piątek 13-tego, w Starym Ogrodzie zrobi się upiornie! Po zmroku, od około godziny 21:30/21:45 zapraszamy Was na straszną grupową grę miejską. Zabierzcie ze sobą znajomych i przyjaciół. A może to właśnie Wam uda się przetrwać apokalipsę zombie?

  • Upiorne przebrania mile widziane.
  • Zbiórka po prawej stronie sceny, przy ogrodzeniu.
  • Wstęp wolny

 

Sobotnia góra – film z muzyką na żywo zespołu Czerwie

22:15 – 23:00

W programie „Radom aRt Night” vol. 2 nie mogło zabraknąć klimatycznego pokazu filmu z muzyką graną na żywo. Późnym wieczorem w upiornej scenerii Starego, Strasznego Ogrodu zapraszamy na „Sobotnią Górę” w reż. M. Filipiaka, do której na żywo muzykę zagra zespół Czerwie. Kto uczestniczył w pokazie „Nosferatu – symfonia grozy” 6 lipca w „Fosie pełnej kultury”, wie, jaki nastrój Czerwie potrafią wytworzyć! Kto nie był – przekona się 13 września.

Film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. „Sobotnia Góra” opowiada historię trzech braci, którzy próbują pomóc swojej chorej matce. Jak to w bajkach zazwyczaj bywa, każdy z nich ma różne umiejętności, najstarszy jest silny i odważny, średni- mądry, a najmłodszy niczym się nie wyróżnia, jest zwyczajny. Baśń opowiada o ich przygodach i trudnościach, jakie napotykają na swojej drodze. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow. Dzieło to stanowi eteryczna opowieść okraszoną eklektyczną mieszanką muzyczną z pogranicza etno, folku, reggae, muzyki eksperymentalnej, awangardy oraz muzyki współczesnej.

Wstęp wolny.

Psytrance Disco

23:15 – 23:55

Na finał wrześniowej odsłony Radom aRt Night w Starym, Tajemniczym Ogrodzie dyskoteka w klimatach psychodeliczno-transowych.
Za konsoletą DJ Elektron – DJ, producent muzyczny preferujący elektroniczne brzmienia w stylu PSYTRANCE, na co dzień związany z zespołem Studium Instrumentów Etnicznych.
Udanie zaprezentował się na wielu scenach i licznych festiwalach kultury Psytrance – klub Protokultura Gdańsk, Noc Kupały – Mielec, Organic Festiwal, Racłakamp.

Wstęp wolny.

 

Projekt Radom aRT Night jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami #aRtnight są Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” i Stowarzyszenie Droga Mleczna.

[Autorem zdjęcia i grafiki jest Marcin Kucewicz.]

Szczegóły

Data:
Wrzesień 13, 2019
Czas:
19:00 - 23:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pg/Radomartnight/

Organizatorzy

Amfiteatr w Radomiu
Stowarzyszenie Droga Mleczna

Miejsce

Stary Ogród
Józefa Mireckiego 12
Radom, 26-600 Polska
+ Google Map